BURS

KartalDernek olarak KAİHL’de eğitim görmeye başlayan öğrencilerimize siz değerli üyelerimizden aldığımız maddi destekler sayesinde 2012 yılından itibaren eğitim ve yurtdışı eğitim bursu vermeye başladık. 2012-2013 eğitim yılında 7 öğrencimize burs desteği sağlarken, 2015-2016 eğitim yılında bu sayımız toplamda 43’e çıktı.

Sadece bu eğitim – öğretim döneminde öğrencilerimize sağladığımız burs desteğimizin toplam değeri 50 bin TL olacaktır. Eğitim burslarımız öğrencilerimizin konaklama, ulaşım ve yemek harcamalarını da içermektedir.

Derneğimiz, yurtdışı eğitim bursları kapsamında ise öğrencilerimizi İngiltere, Bosna Hersek ve Ürdün’e göndererek Arapça ve İngilizce dil eğitimi almalarını sağladı. Yurtdışı eğitimi için 2015-2016 yılında verilen burs toplamda 35 bin TL olacaktır.

Bunların yanı sıra bursiyer öğrencilerimizin her birine iPad hediye edildi.

Okulumuzun her geçen gün artan başarısı neticesinde bizlerde desteklerimizi ve imkânlarımızı arttırmayı arzu etmekteyiz. Bu doğrultuda sunacağınız ufak katkılar öğrencilerimizin gelişimlerinde büyük değişimlere yol açacaktır.

Bursiyerlerimizle ilgili çalışmalarımız hakkında sizleri bilgilendirirken aynı zamanda bu girişimimize destek olmak için bizimle her zaman irtibata geçebileceğinizi de belirtmek isteriz.

KartalDernek olarak KAİHL’de eğitim gören öğrencilerimizin yanı sıra mezunlarımıza yönelik burs destekleri de 2014 yılından itibaren hayata geçirildi.

Öncelikli olarak ihtiyaç ve daha sonrasında başarı durumlarını göz önünde bulundurarak belirlediğimiz 40 mezunumuza, geçtiğimiz eğitim – öğretim yılında 12 ay boyunca toplamda 96 bin TL burs desteği sağlandı.

Geçtiğimiz yılın ardından bu eğitim yılında da 40 mezunumuza daha burs desteği sunmaya başladık. Böylelikle destek verdiğimiz mezun öğrenci sayımız 80’e ulaştı.

Önümüzdeki birkaç yıl içerisinde, sizlerden aldığımız destekler sayesinde her yıl 160 mezunumuza destek vermeyi hedeflemekteyiz.

Bunların yanı sıra bursiyerlerimiz ile yaptığımız görüşmeler neticesinde ilgi alanlarını, eksiklerini, kendilerini geliştirmek istedikleri alanları belirleyip bu alanlarda çalışma yapmaları için Mentörlük programı oluşturduk. Oluşturan Mentörlük programıyla mezunlarımız ilgi duydukları ve kendilerini geliştirmek istedikleri alanlarda üyelerimiz ile görüşmeler yaparak destek almaya başladılar.

Üniversite eğitimlerinin henüz başlarında olan mezunlarımızın eğitimlerine bireysel veya dönemler halinde maddi olarak katkıda bulunmak ve bu oluşumda yer almak için bizimle her zaman irtibata geçebilirsiniz.

Desteklerinizi internet sitemizin https://www.kartaldernek.org/aidat-odeme sayfasından kredi kartı ile yapabileceğiniz gibi yine bu sayfada yer alan hesap numaralarına EFT/Havale ile ödeme yapabilirsiniz.

Universite_burs

kartal_d
5 Nisan 2023
  Kamuoyuna Duyuru
2023_genel_kurul
4 Şubat 2023
  15. Olağan Genel Kurul Toplantısı